В Росії запущено прототип пошуковика по товарним знакам

“Онлайн Патент”, проект венчурного фонду Softline Venture Partners і резидент “Сколково”, представив дослідну версію алгоритму, призначеного для проведення аналізу охороноспроможності образотворчих позначень, заявлених на реєстрацію в якості товарних знаків. Про це пише Cossa.

Розробка алгоритму тривала 12 місяців, основну частину фінансування на проект – грант у розмірі 5 млн рублів – виділив фонд “Сколково”. Додаткові кошти на реалізацію onlinepatent.ru отримав від Softline Venture Partners.

Розробка призначена для власників бізнесу, які бажають зареєструвати свій бренд, патентних повірених і брендингових агенцій. Її завдання – допомогти визначити міру схожості нової позначки, що планується до реєстрації в якості товарного знаку, із вже зареєстрованими у базі даних Роспатента товарними знаками. Система грунтована на технологіях нейромереж і здійснює пошук зображень по візуальній схожості.

У команді проекту – фахівці, які брали участь в розробці спеціальних систем розпізнавання для слідчих органів, а також вчені Північно-Кавказького Федерального Університету.

Реєстрація товарних знаків складає приблизно 30% ринку інтелектуальної власності, річний обіг якого складає понад 6 млрд. рублів. На даний момент платформа знаходиться на етапі тестування алгоритму і надається безкоштовно. “Онлайн Патент” почне монетизувати новий сервіс у 2017 році, надаючи платний доступ до пошуку по товарних знаках через API, а також через сайт onlinepatent.ru.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *